Pets forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dobrodošli na naš forum, nadamo se da će vam boravak biti ugodan i edukativan. Molimo vas da pažljivo pročitate PRAVILA FORUMA ,i nadamo se da cete se ponašati u skladu s njima.


    Njega.ishrana i odgoj

    dzinapas
    dzinapas
    Admin
    Admin


    Female
    Broj komentara : 86
    Lokacija : sarajevo
    Job/hobbies : trenirati pse
    Humor : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Registration date : 2008-06-27

    Njega.ishrana i odgoj Empty Njega.ishrana i odgoj

    Komentar by dzinapas Sat Jun 28, 2008 5:31 pm

    Imam zlatnog retrivera. Jako mu ispada Dlaka! Kako da to spriječim? I Još ga češljam skoro svaki drugi dan. Hvala, pusa.Svaki golden ima "svoju fazu"linjanja, kada odbacuje staru dlaku i dobiva novu. Očito niti tvoj golden nije izuzetak!Smile
    Neki psi su već Genetski predispozirani da se linjaju jačim ili slabijim intenzitetom.
    Ako tvoj pas većinu vremena provodi vani na otvorenom prostoru, njegov prirodni proces linjanja počinje upravo sada s dolaskom lijepog i sve toplijeg vremena kad mu "zimska dlaka"više nije potrebna.
    Psi koji borave u stanu, nemaju prirodnu mogučnost mijenjanja dlake, tako da dlaku mijenjaju postepeno kroz cijelu godinu, jer oni zapravo nikada nemaju potrebu za "pravom zimskom dlakom"koja bi ih čuvala od hladnoće.
    Redovito isčešljavaj svog psa običnim metalnim češljem ili običnom četkom kako bi mu
    pomogla da se što prije riješi suvišne stare dlake i omogučiš mu rast nove. Uvijek isčešljavaj prvo uz dlaku a potom niz dlaku.
    Strpi se još jedno određeno vrijeme i sigurna sam ako je pas inače zdrav i nema nekih
    zdravstvenih problema da će Linjanje kroz 2-3 tjedna prestati.
    Ne znam s kojom hranom hraniš svoga psa ali hrana s visokom razinom linolenske masne kiseline uovakvim slučajevima čini čuda. Provjereno!!!
    U slučaju da se stvar ne dovede u normalu kroz jedno određeno vrijeme ili ako primjetiš da na određenim mjestima dlaka odpada i ne raste nova, da se stvaraju plikovi na koži ,bezdlačna mjesta u obliku krugova, da se pas intenzivno češe...ili bilo što slično, obavezno posjeti veterinara jer tada nije u pitanju samo obično linjanje već je u pitanju neko od kožnih oboljenja koje svakako zahtijeva određenu terapiju.
    Nadam se da sam pomogla...

      Danas je Mon May 20, 2024 4:47 am