Pets forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dobrodošli na naš forum, nadamo se da će vam boravak biti ugodan i edukativan. Molimo vas da pažljivo pročitate PRAVILA FORUMA ,i nadamo se da cete se ponašati u skladu s njima.


2 posters

    Njemački ovčar - rane na koži

    dzinapas
    dzinapas
    Admin
    Admin


    Female
    Broj komentara : 86
    Lokacija : sarajevo
    Job/hobbies : trenirati pse
    Humor : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Registration date : 2008-06-27

    Njemački ovčar - rane na koži Empty Njemački ovčar - rane na koži

    Komentar by dzinapas Sun Sep 07, 2008 11:43 pm

    Selma pita:

    Poštovani!

    Imam njemačkog ovčara, starosti 6 godina. Svake godine u isto vrijeme tj.s prolječem mu se pojave rane na koži (na leđima i oko nogu). Pas bude veoma nervozan, i isčupa dlaku na tim mjestima.

    Veterinari su nam propisivali mnoge terapije (pronizon 20 mg amoxiclav 675mg, cefalexin kao i kupanje psa sa oronazol šamponom, u jodu, razne sprejeve i sl. ali nikada ništa nije u potpunosti pomoglo. Voljela bih da znam zbog čega se to pojavljuje i da li se moze izliječiti.


    Unaprijed Zahvalna!








    Tamara Ferari Miškulin dr. vet. med., veterinarska ambulanta “Kućni ljubimci” u Rijeci.


    Takve promjene na koži psa izazvane su svrbežom zbog kojeg se pas češe do te mjere da svrbež pređe u bol, odnosno sami si naprave rane bilo zubima bilo noktima. Uzroci su zaista različiti. Sva stanja koja mogu izazvati svrbež mogu izazvati i autotraumu odnosno nastanak vlažnih ekcema. Determinacija konkretnog uzroka vrlo je teška, a koji puta i nemoguća. Terapija je uglavnom simptomatska.
    stryker
    stryker
    veterinar-admin
    veterinar-admin


    Male
    Broj komentara : 58
    Age : 39
    Lokacija : Veliko Orasje
    Job/hobbies : dreser pasa, veterinarski tehnicar
    Humor : xxx
    Registration date : 2008-10-15

    Njemački ovčar - rane na koži Empty Re: Njemački ovčar - rane na koži

    Komentar by stryker Thu Oct 16, 2008 12:17 am

    ja sam za te prilike koristio obican antidermakotik i kafortan tablete inace imam cestih problema sa dlakom kada je moja jassy u pitanju

      Danas je Mon May 20, 2024 3:25 am